Wtorek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 4473
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Uruchomili lodówkę społeczną

Środa, 28 lutego 2024, 7:26
Autor: red
REGION, Walim: Uruchomili lodówkę społeczną
Fot. użyczone
W Walimiu przy ul. Długiej uruchomiona została charakterystyczna zielono–czerwona lodówka społeczna. Jadłodzielnia ma z jednej strony stanowić punkt wsparcia dla osób w kryzysie, a z drugiej przeciwdziałać marnowaniu żywności. Jest czynna całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Według najnowszego raportu Federacji Polskich Banków Żywności „Nie Marnuj Jedzenia 2023” w domach niemal 60 proc. Polaków „spożywka” regularnie trafia do kosza. Skala marnotrawstwa martwi szczególnie, gdy zestawimy ją z liczbą żyjących w skrajnej biedzie. Mowa o grupie liczącej ponad 1.5 miliona osób. Rozwiązanie dla obu tych zjawisk choć banalne, jest doskonałe w swojej prostocie - warto się dzielić. Mieszkańcy Walimia i okolicznych miejscowości mogą od teraz w prosty sposób przekazać potrzebującym nadwyżki jedzenia ze swoich gospodarstw domowych. Przy budynku Ośrodka Pomocy Społecznej, zlokalizowanym na ulicy Długiej 8, działa całodobowa lodówka społeczna. Można z niej korzystać od poniedziałku do niedzieli - odbierając lub dostarczając żywność. Osoby, które zdecydują się podzielić, powinny pamiętać o kilku ważnych zasadach. Potrawy oraz produkty spożywcze muszą być odpowiednio zabezpieczone i nadawać się do spożycia. Nie należy przynosić artykułów sprzyjających rozwojowi drobnoustrojów (świeże mięso, jajka) oraz takich, które nie nadają się do przechowywania w urządzeniach chłodniczych (makarony, kasze, mąki).

Charakterystyczna zielono-czerwona lodówka społeczna w Walimiu jest jedną z 5 uruchomionych przez markę Cukier Królewski w ramach kampanii Piecz, Przerabiaj, Podziel się i towarzyszącej jej akcji realizowanej pod hasłem „Gdzie dobro króluje, nic się nie marnuje”, której partneruje Fundacja WeźPomóż. Pozostałe jadłodzielnie działają we Wrocławiu, Zdzieszowicach, Nowogrodźcu i Długołęce. Ich zadaniem jest niesienie pomocy osobom w kryzysie oraz wspieranie lokalnej społeczności w niemarnowaniu żywności.

Twoja reakcja na artykuł?

11
69%
Cieszy
2
13%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group