Spotkanie z wałbrzyszanami było połączone z emisją programu TVN24 – Szkło Kontaktowe – którymi dziennikarze są współprowadzącymi, a które w piątkowy wieczór transmitowane było właśnie z wałbrzyskiej Starej Kopalni. W ubiegłym roku redaktorzy również prowadzili stąd swój program. W sobotę natomiast Szkło Kontaktowe nadawane będzie z Zamku Książ.
Grzegorz Miecugow to znany polski dziennikarz, zarówno radiowy jak i telewizyjny. Swoją karierę rozpoczął w 1980 roku, kiedy to w czasie stanu wojennego współpracował z lokalnym warszawskim radiem, gdzie wchodził w skład redakcji informacyjnej. W czasie swojej kariery wcielił się w rolę m.in. redaktora programów dla dzieci, szefa programu Zapraszamy do Trójki, prezentera i wydawcy Wiadomości TVP, czy doradcy marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego ds. medialnych.
Obecnie m.in. prowadzi zajęcia dla studentów dziennikarstwa oraz prowadzi programy na antenie TVN24 – Inny Punkt Widzenia oraz Szkło Kontaktowe. Jest również autorem kilku książek, z których ostatnia, Inny Punkt Widzenia, będąca zapisem rozmów dziennikarza z gośćmi biorącymi udział w nagraniach programu pod tym samym tytułem, miała swoją premierę w 2013 roku.
Marek Przybylik to polski dziennikarz, który w przeszłości współpracował z wieloma mediami. Jego teksty można było znaleźć m.in. w Polityce, Newsweeku czy miesięczniku Sukces. Był również redaktorem naczelnym tygodnika Szpilki oraz Antena.
Przez blisko 20 lat uczył dziennikarskiego fachu w Instytucie Kultury Polskiej UW, zaś od 1992 roku prowadzi firmę wydawniczą. W latach 1996-2002 był radnym samorządu warszawskiego z ramienia Unii Wolności. Od 2005 roku jest stałym komentatorem Szkła Kontaktowego.
Redaktorzy powitali zgromadzonych w Sztygarówce wałbrzyszan słowami „witamy w nowych czasach”, a podczas niemal dwugodzinnego spotkania poruszali wiele przeróżnych tematów. Nie obyło się też bez komentowania obecnych wydarzeń polityczno-społecznych.
Grzegorz Miecugow i Marek Przybylik przytaczali również wiele anegdot, nawiązywali do ponadczasowej twórczości Wojciecha Młynarskiego i Artura Andrusa, ale dzielili się również swoimi przemyśleniami na temat Komitetu Obrony Demokracji, współczesnych mediów czy uchodźców. Po spotkaniu wszyscy chętni mogli zadać redaktorom indywidualne pytania. Istniała również możliwość kupna książek obu dziennikarzy oraz zdobycia ich autografów.