Od 1977 roku sala widowiskowa służyła mieszkańcom do organizacji spotkań, uroczystości rodzinnych i kulturalnych. Na sali odbywały się koncerty, spotkania autorskie, kursy tańca, zajęcia aerobiku, pokazy grup cyrkowych, pokazy filmowe z kin objazdowych, turnieje bilardowe i tenisa stołowego. To tutaj od 1977 roku rozbrzmiewała muzyka z okazji ślubów, Sylwestrów, zabaw Andrzejkowych i karnawałowych, a w okresie świątecznym dzieci ze szkoły rywalizowały w konkursie kolęd i pastorałek. Przez te wszystkie lata pomieszczenia wraz z całym zapleczem było bardzo intensywnie eksploatowane, ale brakowało remontów. Jego stan, a szczególnie podłogi, stanowił zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników, dlatego też na początku 2012 roku dyrektor Centrum Kultury podjęła decyzję o jej zamknięciu.
Dzięki determinacji wójta Adama Góreckiego, który doskonale rozumie potrzeby tworzenia miejsc i obiektów koncentrujących życie społeczno-kulturalne mieszkańców gminy, już wiosną zostały pozyskane środki na kapitalny remont i przywrócenie świetności i funkcji tego ośrodka. W maju 2013 roku ruszyła z remontem ekipa budowlana Mariusza Włodarczyka. Dzięki środkom pozyskanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie 110 tysięcy złotych oraz dotacji z gminy na kwotę około 300 tysięcy złotych w budynku wykonano m.in. kapitalny remont sali taneczno-widowiskowej, odrestaurowano klatkę schodową, ocieplono strop nad piętrem oraz dokonano wymiany instalacji elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej i CO.
Na wstępie uroczystości głos zabrała dyrektor Centrum Kultury w Czarnym Borze – Renata Chruszcz, która powitała zgromadzonych gości, a wśród nich m.in. Adama Góreckiego – wójta gminy, Pawła Czyszczonia – dyrektora Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, reprezentantów parlamentarzystów – Annę Dżygałę-Wojciechowską w imieniu posłanki na Sejm RP Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej oraz Ilonę Lewkowicz w imieniu posłanki na Sejm RP Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej, Sylwestrę Wawrzyniak – przewodniczącą Rady Gminy, radnych gminnych, dyrektorów i kierowników jednostek organizacyjnych gminy, sołtysów, członków zespołu muzycznego „Radość” oraz witkowskie przedszkolaki wraz z rodzicami. Dyrektor Centrum Kultury przybliżyła historię Ośrodka funkcjonującego od 1977 roku i podkreśliła ogromne znaczenie tego miejsca dla społeczności nie tylko Witkowa, ale całej gminy. Wójt, dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich oraz sołtys Witkowa dokonali oficjalnego przecięcia wstęgi, a obiekt poświęcił ks. Janusz Ospa – proboszcz parafii. Pamiątkowe statuetki trafiły do wójta gminy oraz Pawła Czyszczonia.
Uroczystość uświetniło przedstawienie nagrodzone gromkimi brawami w wykonaniu grupy przedszkolaków. W podziękowaniu za świetny występ do „małych aktorów” powędrowały maskotki z okazji przypadającego 25 listopada Dnia Pluszowego Misia. Zwieńczeniem uroczystości był występ mieszkańców Witkowa - zespołu „Radość”. Na imprezą inaugurującą funkcjonowanie sali nie trzeba było długo czekać, ponieważ już wieczorem Klub Seniorów zorganizował spotkanie taneczne przy muzyce w ramach przypadającego kilka dni temu Międzynarodowego Dnia Seniora.
www.czarny-bor.pl