Szkoła została zgłoszona do akcji koordynowanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej i Fundację ArchitectsPL jeszcze w listopadzie 2018r. Przedmiotem II edycji projektu były zagadnienia odnoszące się do społeczeństwa cyfrowego, a celem ustanowienie rekordu Guinnessa w jak największej liczbie uczniów, którzy wzięli udział w tym samym czasie w lekcji o tematyce technologii przyszłości.
We wtorek 11 grudnia 2018r. równolegle w 64 szkołach na terenie Polski i Litwy odbywały się czterdziestopięciominutowe zajęcia dotyczące zastosowania nowych technologii – w odniesieniu do inteligentnych miast przyszłości. Wzięło w nich udział łącznie 1793 uczniów, w tym 28 szóstoklasistów z wałbrzyskiej „Piętnastki”. Podczas lekcji wprowadzone zostało pojęcie „Internetu rzeczy”, a jednym z podstawowych zadań rekordzistów było zaprojektowanie inteligentnego domu. Oprócz uczniów w czasie lekcji ważną rolę odegrali nauczyciele, którzy pełnili różnorodne funkcje wspomagające – opiekuna sali, fotografa, obserwatorów, kamerzystów, sędziów czasu. Aby spełnić formalne wymogi rekordu pedagodzy musieliśmy policzyć dzieci, utrwalić przebieg zajęć w postaci materiału zdjęciowego i filmowego (w sali pracowały w czasie rzeczywistym aż dwie kamery), sporządzić szczegółowe sprawozdania w języku angielskim, na firmowych formularzach Rekordu Guinnessa.
Udział w akcji bicia rekordu pozwolił również w oryginalny sposób uczcić 100 -lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy zaakcentowali, że nawiązują tym sposobem do „…idei wolności, prawa do wiedzy, edukacji i rozwoju, jako elementarnych zasad nowoczesnego państwa, odpowiedzialnego za rozwój gospodarczy i przygotowanie merytoryczne kadry przedsiębiorców, śmiało konkurujących z międzynarodowymi organizacjami.”