19 września w godz. 17:00 – 21:15 odbędzie się impreza kulturalna, podczas której zostaną zorganizowane warsztaty plastyczno – literackie, taneczne, biżuterii i magii oraz zabawy z malowaniem twarzy.
Imprezę zakończy widowisko przygotowane na podstawie książki „Baśniowy Wałbrzych”, połączone z pokazem tańca z ogniem, przygotowane specjalnie na tę okazję przez Stowarzyszenie „Teatr Tańca i Ruchu Manticora” z Opola. Spektakl odbędzie się na wałbrzyskim Rynku o godzinie 20.30.
Warsztaty odbędą się w bibliotece w godzinach 17.00 – 20.00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej biblioteki, a zapisy pod numerem telefonu: 74 648 37 07 oraz 74 648 47 46.
„Noc Legend Wałbrzyskich” odbędzie się w ramach projektu „Magia Czytania” realizowanego przez Bibliotekę pod Atlantami dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.