Wiesława Kamińska- poetka, animatorka kultury. Od ponad dwudziestu lat pracuje w dziale naukowo-oświatowym w Muzeum Okręgowym w Wałbrzychu. Jest pomysłodawczynią wielu zajęć edukacyjnych dla dzieci, warsztatów malarskich i plastycznych. Odpowiada za organizację Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży, a także licznych wystaw prac dziecięcych. W 2002 roku założyła grupę poetycko – artystyczną „Errato”. Jest także założycielką nieformalnej grupy artystycznej „Indeliera”. Wałbrzyski Ośrodek Kultury w 2008 roku uznał ją za Osobowość Roku. Ponadto jest laureatką wielu nagród i wyróżnień za upowszechnianie działalności muzealnej wśród dzieci i młodzieży.
Sebastian Majewski - od kilku lat sprawnie łączy kilka ról. Jest zarówno dramatopisarzem, jak i reżyserem, ponadto z powodzeniem zarządza wałbrzyskim Teatrem im. Jerzego Szaniawskiego. Jakiś czas temu sprawił, że o tej scenie zrobiło się w Polsce głośno. Odważnie buduje linię programową teatru, nie boi się podjąć ryzyka, sięga po zaskakujące środki wyrazu. Dzięki atmosferze, jaką tworzy, w ostatnim czasie odbyło się tam kilka niezwykłych premier. Jego konsekwencja i wytrwałość sprawiają, że wałbrzyski teatr nieprzerwanie pracuje na miano jednej z najciekawszych scen teatralnych w kraju.
Biblioteka pod Atlantami - to niezwykle prężnie działająca instytucja, pełniąca funkcję centralnej książnicy miasta i powiatu. Mieszcząca się w kompleksie zabytkowych, pieczołowicie odrestaurowanych kamienic przy wałbrzyskim rynku biblioteka, walczy z intelektualną stagnacją i niskimi wskaźnikami czytelnictwa. „Dyskusyjny klub książki”, „Seans pod Atlantami”, „Akademia ludzi z pasją”, to tylko niektóre z oferowanych aktywności, które w Bibliotece pod Atlantami można podjąć. Cyklicznie odbywające się wystawy, spotkania, kursy i warsztaty przyciągają nowych sympatyków instytucji.
Zwycięzcy Szczytu Kultury wyłaniani są połączonymi siłami eksperckiej kapituły, składającej się z przedstawicieli mediów na co dzień zajmujących się kulturą oraz głosu internautów, którzy na co dzień obserwują działania nominowanych animatorów. Taka formuła pozwala mieć pewność, że laureaci Szczytu Kultury to najlepsi z najlepszych.
Głosować na naszych reprezentantów możemy na stronie: http://www.szczyt-kultury.pl/?cat=6
Źródło: http://www.szczyt-kultury.pl/?page_id=5