Do wałbrzyskiej Toyoty przyjechały reprezentacje kół jakości z zakładów produkcyjnych oraz centrów technicznych Toyoty zlokalizowanych w Polsce, Czechach, Rosji, Francji, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Belgii oraz RPA. W czasie dwudniowej konwencji koła jakości prezentowały problemy oraz wyniki swoich prac w fabrykach, dzieląc się swoimi doświadczeniami oraz dobrymi praktykami.
Każdy zespół miał 20 minut na przedstawienie wybranego problemu produkcyjnego, jego analizy, przedstawienia przyczyny źródłowej wystąpienia problemu oraz zastosowanych środków zaradczych i efektów ich wprowadzenia.
Zespoły prześcigały się w pomysłach na uatrakcyjnienie prezentacji, tak by były one jak najbardziej interesujące dla publiczności. Zespół „High Flyers” z RPA śpiewem podkreślił znaczenie swojego problemu. Koło jakości Safety Zone” z Rosji zaprezentowało problem na wykonanym przez siebie modelu stanowiska pracy. Wszystkie zespoły przygotowały urozmaicone prezentacje multimedialne, często wzbogacone animacjami i filmami.
„Wykonywanie pracy wg standardu połączone z nieustannym myśleniem o możliwościach poprawy wykonywanych zadań jaki i samego procesu stanowi fundament naszego działania w Toyocie. Koła Jakości podtrzymują w sposób naturalny ten sposób myślenia i zachowania wśród pracowników. [..] Pełnią one kluczową rolę w podejmowaniu inicjatywy poprawy jakości i wartości produktu dla klienta przez samych pracowników." – powiedział podczas konwencji Takeshi Numa, Wiceprezes Toyota Motor Europe ds. Badań i Rozwoju.
Koła jakości stanowią kilkuosobowe grupy pracowników, powoływane zwykle na okres kilku miesięcy w celu rozwiązania bieżących problemów produkcyjnych, w tym problemów jakościowych. Ideą tworzenia kół jest nie tylko eliminowanie problemów ale także pogłębianie przez pracowników wiedzy z zakresu produkcji. Najlepsze koła jakości z każdej fabryki, co roku prezentują swoje dokonania na konwencji europejskiej oraz światowej. W ostatnim roku 2011 w wałbrzyskiej fabryce Toyoty funkcjonowało blisko 290 kół jakości, w których uczestniczyło prawie 100% pracowników produkcji.