Kilka lat temu dwóch oszustów przemierzało Polskę, organizując maratony tańca, w których nagrodą miały być losy na loterię, ale w rzeczywistości były puste. Ludzie, omamieni żądzą wygrywania, narażali życie i zdrowie w nielegalnych maratonach tańca. Te wydarzenia stały się inspiracją dla reżyserki Magdaleny Holland–Łazarkiewicz.
Zdjęcia do tej produkcji są kręcone także w Dobromierzu, Kamiennej Górze i Bolkowie. Jednak świdnicki szpital został wybrany nie tylko ze względu na wygląd, odpowiadający założeniom scenografów, ale także na spokój, jakiego nie znaleźliby w żadnej normalnie funkcjonującej placówce – wszak przy Westerplatte palcówka medyczna już nie funkcjonuje. Wczoraj nagrywano następującą scenę: ranny w wypadku Piotr (w tej roli Piotr Ligęza) spotyka na izbie przyjęć swoją żonę Monikę (Olga Frycz, córka Jana), która zasłabła podczas maratonu. W szpitalu ma miejsce kilka innych, równie istotnych dla fabuły filmu scen. Dzięki uprzejmości władz miasta, na planie pojawiły się także ambulans i radiowóz.
– Premiera jest planowana na lato przyszłego roku – mówi producent Sylwester Banaszkiewicz. Dobromierz od trzech tygodni „odgrywa” w filmie rolę fikcyjnego miasteczka o nazwie Dąbie, a zatem oprócz dużej grupy zawodowych aktorów, pojawi się w nim wielu „naturszczyków”. Pragnieniem reżyser było bowiem uchwycenie na gorąco życia małego miasteczka, a tym samym połączenie filmu fabularnego z dokumentem.
Zdjęcia filmu przygotowuje Wojciech Todorow, scenografię Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński, kostiumy Dorota Roqueplo, a na ekranie zobaczymy wielu znanych aktorów, m. in. Joannę Kulig, Łukasza Simlata, czy Filipa Garbacza.