STYCZEŃ:
Spod kościoła pod wezwaniem Aniołów Stróżów przy ulicy Moniuszki w Wałbrzychu, gdzie tradycyjnie odprawiona została Msza Święta, wyruszył Orszak Trzech Króli. Te największe uliczne jasełka odbyły się w Wałbrzychu już po raz trzeci.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała już po raz 23. Jak co roku na miasto wyruszyły setki dzielnych wolontariuszy uzbrojonych w tekturowe puszki fundacji , arkusze pełne samoprzylepnych serduszek oraz specjalne identyfikatory.
W Sali Kominkowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbyło się spotkanie promujące drugi tom „Nowej Kroniki Wałbrzyskiej".
Na wałbrzyskim Rynku tegoroczni maturzyści tańczyli poloneza. Zapoczątkowana w zeszłym roku impreza stała się wydarzeniem cyklicznym i weszła już na stałe do kanonu wałbrzyskich tradycji szkolnych. W pierwszej parze szedł Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, w drugiej Przewodnicząca Rady Miasta Anna Maria Romańska, a w dalszej kolejności tegoroczni maturzyści z pięciu wałbrzyskich szkół.
Na terenie Zamku Książ miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Historyczna i architektoniczna perła Dolnego Śląska doczekała się iluminacji z prawdziwego zdarzenia, a licznie zgromadzeni Wałbrzyszanie mogli ją ujrzeć w zupełnie nowym świetle.
Na sesji Rady Miasta miało miejsce uroczyste wręczenie tytułu „Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha” dla Leokadii Słopieckiej.
W Szczawnie–Zdroju ze specjalnym noworocznym koncertem pojawił się Krzysztof Krawczyk, który obchodzi właśnie 50–lecie pracy artystycznej. Z tej okazji zorganizowana została ogólnopolska trasa koncertowa, a na jej kolejny przystanek wybrano Teatr Zdrojowy.
W wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora odbył się koncert Katarzyny Groniec. Artystka wraz ze swoim zespołem zaprezentowała utwory napisane przez Agnieszkę Osiecką.
LUTY:
W Lubominie w gminie Stare Bogaczowice doszło dziś do strzelaniny. Broni musiał użyć policjant, który bronił się przed atakiem mężczyzny i kobiety.
2 lutego 109. urodziny obchodził Bolesław Maculewicz ze Szczawna–Zdroju, który wg Wikipedii jest obecnie najstarszym żyjącym polskim mężczyzną.
Na terenach leżących przy schronisku Andrzejówka w Rybnicy Leśnej koło Wałbrzycha odbył się XXXV Bieg Gwarków, zorganizowany przez Wałbrzyskie Centrum Sportowo–Rekreacyjne Aqua–Zdrój.
W Pałacyku należącym do kompleksu „Maria" w Wałbrzychu odbył się Bal Sportu i Biznesu, podczas którego rozstrzygnięty został III Plebiscyt Sportowy Aglomeracji Wałbrzyskiej – Szóstka na "6", a jego laureatami zostali: Sportowcy - Filip Helta, Trener - Zbigniew Grabowski, Działacz - Tadeusz Obuchowski, Student - Mateusz Sawicki.
Działacz opozycji w czasach PRL, pilot rajdowy oraz wielokrotnie nagradzana wieloboistka zostali kolejnymi Ambasadorami Wałbrzycha i odebrali pamiątkowe statuetki – Stokrotki. Na Sali Balowej w Zamku Książ odbyła się czwarta edycja Gali Ambasadorów Wałbrzycha. Pierwszym laureatem został Jan Lityński – polityk, działacz opozycji w czasach PRL, członek Solidarności. Kolejnym Ambasadorem został Maciej Szczepaniak – pochodzący z Wałbrzycha, wielokrotnie utytułowany pilot rajdowy, Ostatnią wyróżnioną osobą została Urszula Włodarczyk – czołowa wieloboistka świata, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy oraz trzykrotna olimpijka.
12 lutego w Gorcach po raz kolejny spotkały się entuzjastki Biesiady Combrowej. Ta edycja poruszała tematykę związaną z górnikami.
Stara Kopalnia w Wałbrzychu wzbogaciła się o nowe miejsce jakim jest Centrum Ceramiki Unikatowej. Centrum Ceramiki Unikatowej zostało stworzone w celu przypomnienia dawnej świetności wałbrzyskiego przemysłu ceramicznego.
W Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ odbyła się Polska Noc Kabaretowa. W niemal czterogodzinnym show na scenie pojawili się Paranienormalni, Kabaret Moralnego Niepokoju, Nowaki oraz Ireneusz Krosny. Imprezę prowadził Kabaret Skeczów Męczących.
W wieku 74 lat zmarł Marian Szeja – piłkarska legenda naszego miasta.
MARZEC:
Do Wałbrzycha, z całej Polski, przyjechały pary marzące o starcie w Mistrzostwach Świata WDSF czy Mistrzostwach Europy WDSF.
W Kościele pw. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu odprawiona została uroczysta msza święta w intencji poległych, pomordowanych i żyjących żołnierzy Polskiego Państwa Antykomunistycznego po 1944 roku, a po mszy nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem Niepodległości i apel poległych.
Na deskach Teatru Zdrojowego w Szczawnie–Zdroju wystąpił Kabaret Ani Mru–Mru. Grupa zaprezentowała swój przedostatni program pt. „Jak się nie da, a bardzo się chce... to można!”.
W siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Kultywowanie kulinarnych tradycji świątecznych w powiecie wałbrzyskim – Wielkanoc 2015”.
We wszystkich dzielnicach Wałbrzycha trwała akcja „Czysty Wałbrzych”.
KWIECIEŃ:
Na stadionie na Białym Kamieniu odbyła się Msza Święta, zorganizowana w X rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Msza, którą koncelebrował ks. bp Ignacy Dec – Biskup Świdnicki, była formą podziękowania za kanonizację oraz okazją do modlitwy w intencji rodzin do św. Jana Pawła II .
Na terenie Hali Widowiskowo–Sportowej AQUA ZDROJU wystąpił polski legendarny zespół Dżem.
W wieku 64 lat zmarła Zofia Sikora – wieloletnia szefowa wałbrzyskiego oddziału PTTK.
Na terenie Starej Kopalni odbyło się otwarte spotkanie z redaktorami Grzegorzem Miecugowem i Markiem Przybylikiem. Wizyta dziennikarzy związana była z transmisją Szkła Kontaktowego z naszego miasta.
Na terenie głuszyckich kamieniołomów rozegrana została czwarta edycja rajdu samochodów terenowych "Kamyki 2015". W tej cyklicznej imprezie dla miłośników aut 4x4 nie jest najważniejsza rywalizacja i punkty, tylko integracja i dobra zabawa w terenie, a tej z pewnością nie brakowało.