Niedziela, 5 stycznia
Imieniny: Hanny, Szymona
Czytających: 3135
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Koncert Andrzeja Cierniewskiego w Hotelu Maria już 12 listopada !!!

Czwartek, 10 listopada 2011, 13:08
Aktualizacja: 18:33
Autor: PAW
Wałbrzych: Koncert Andrzeja Cierniewskiego w Hotelu Maria już 12 listopada !!!
Fot. organizatorzy
Już w najbliższą sobotę w Hotelu Maria odbędzie się koncert Andrzeja Cierniewskiego zatytułowany „Zatęsknimy za miłością”.

Hotel Restauracja Maria serdecznie zaprasza na koncert Andrzeja Cierniewskiego "Zatęsknimy za miłością" , który odbędzie się w dniu 12 listopada (sobota) o godzinie 18:00.

Andrzej Cierniewski to przede wszystkim dojrzały artysta, obdarzony silnym, ciepłym charakterystycznym głosem. Znany z doskonałego warsztatu wokalnego, a także z tego, że każdy swój koncert, traktuje jako ten najważniejszy, dając z siebie podczas występów wszystko - o czym mieli okazję przekonać się ci, którzy choć raz byli słuchaczami jego licznych w ostatnich latach koncertów.

Jest to Artysta wszechstronnie utalentowany. Przede wszystkim śpiewa, ale i komponuje wiele swoich utworów. Muzyka i śpiew zawsze były dla niego największą pasja, miłością, która pochłaniała jego serce, myśli i czas. Gdy odkrył, że obok muzyki jej trafnym dopełnieniem jest poezja, zaczął się w niej rozczytywać i to właśnie ona była w jego początkach rozwoju muzycznego inspiracją do komponowania.

Andrzej Cierniewski już jako nastolatek rozpoczął młodzieńczą karierę piosenkarską. Nigdy nie ukrywał swoich marzeń, aby zostać cenionym artystą. Stąd spędzał wiele czasu, aby rozwijać swój talent wokalny, jak również kompozytorski, co dało swoje pierwsze efekty stworzeniem własnego repertuaru i pierwszego autorskiego recitalu pt. „Andrzej i jego piosenki”. Program był oparty o własne kompozycje do wierszy polskich poetów, jak również wielką jego próbą sceniczną, a także możliwością szkolenia warsztatu wokalnego oraz zdobywania szlifu artystycznego do przyszłej kariery. Ten okres to także udział w niemal wszystkich ówczesnych festiwalach i konkursach piosenkarskich, w których wielokrotnie był ich nie tylko laureatem, ale i zwycięzcą. Po uzyskaniu weryfikacji piosenkarza rozpoczyna współpracę z „Estradą Poznańską”. To również czas prezentacji przez Polskie Radio pierwszych jego nagrań. Stojąc u progu zawodowej kariery wokalnej, rozpoczyna przygotowania do nagrania swojej pierwszej profesjonalnej solowej płyty.
W 1977 roku muzyczne plany Andrzeja Cierniewskiego przerywa decyzja o wyjeździe do USA, gdzie już następnego dnia zawiera kontrakt na występy w jednym z najbardziej znanych klubów polonijnych. Szybko uzyskuje wśród ówczesnej Polonii popularność. Błyskawicznie staje się cenionym Artystą w najbardziej ekskluzywnych klubach Polonijnych w USA. Występuje w New Jersey, New York i Chicago.

Po dwóch latach występów w Klubach Chicagowskich – ku zaskoczeniu wszystkich fanów - postanawia zawiesić na ponad dwadzieścia lat swoją działalność artystyczną. W 1999 roku będący z wizytą w USA Marek Gaszyński i Nina Terentiew, z powodzeniem przekonują Andrzeja Cierniewskiego do powrotu na Polską scenę muzyczną.

Pierwszy jego sukces to występ w konkursie Country w Mrągowie. Potem propozycje występów w programie telewizyjnym „I ty możesz zostać świętym Mikołajem”, a następnie udział w wielkim Milenijnym Sylwestrze Telewizyjnym, a w kilka dni później w „Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy”. Bardzo szybko zostaje doceniony przez wielu producentów telewizyjnych i radiowych. W międzyczasie Polskie Radio postanawia wydać jego nagraną wcześniej i wydaną w Stanach Zjednoczonych płytę „Znasz – li ten kraj”, która podobnie jak i w Polonii staje się popularna w kraju, a jego piosenki takie jak tytułowa „Znasz – li ten kraj”, „Słodka Karolina”, czy zwyciężczyni z Mrągowa „Mam dzisiaj dobry dzień” zyskują uznanie i są codziennym materiałem dobrych rozgłośni radiowych. Na zapotrzebowanie TV Polonia, Telewizja Polska realizuje w 2000 roku pierwszy jego wielki, telewizyjny recital w Studio Lutosławskiego, który w konsekwencji powoduje, iż nie tylko repertuar ale i jego walory artystyczne zostają coraz bardziej rozpoznawalne.

Następne lata artysty to okres przygotowywania się do pierwszej wielkiej komercyjnej płyty, która w konsekwencji zostaje wydana przez firmę fonograficzną Uniwersal Polska i nosi tytuł „Albo on albo ja”. To również czas, gdy artysta ten staje się coraz częstszym gościem wielu dobrych programów telewizyjnych i radiowych. Doceniany przez Polskie Radio otrzymuje zaproszenie do wielkiej trasy koncertowej (52 koncerty) bardzo ówcześnie popularnego „Lata z radiem”, w której jest jedną z dwóch stałych gwiazd.
W 2002 roku Telewizja Polska TVP 2 organizuje w jego mieście urodzenia, w Krotoszynie, gigantyczny, widowiskowy, pełen rozmachu koncert. Artysta staje się coraz bardziej popularnym i poszukiwanym wykonawcą.

Dwa lata później Telewizja Polska TVP 2 realizuje i nagrywa największy dotychczas koncert artysty pt. „Andrzej Cierniewski symfonicznie” z udziałem Filharmonii Rzeszowskiej, chóru oraz z ponad dwudziestoma najlepszymi muzykami w Polsce. Podobnie jak wcześniejsze i ten koncert staje się cenionym i wielokrotnie emitowanym w Telewizji Polskiej.

Do pełnego dorobku fonograficznego należy dodać również nagraną w 2003 roku płytę artysty pt. „Posypało śniegiem”. Repertuar Andrzeja Cierniewskiego to przede wszystkim piosenki o miłości, o relacjach międzyludzkich. Dla wielu artysta ten słusznie kojarzony jest z twórczością poświęconą tęsknocie emigranta za ojczystym krajem, ale i z muzą opatrzoną piękną nutą słowiańską. Utwory Andrzeja Cierniewskiego to przede wszystkim tematyka bardzo dojrzała, a jednocześnie uniwersalna, w której to każdy ze słuchaczy jest w stanie odnaleźć cząstkę siebie bowiem słowa, które wyśpiewuje są dokładnie przemyślane, dobrane i wyartykułowane muzycznie.

Andrzej Cierniewski znany jest w środowisku artystycznym jako profesjonalista oraz, że współpracuje wyłącznie z najlepszymi. Na jego płycie można usłyszeć utwory skomponowane przez czołówkę polskich kompozytorów, takich jak np: Robert Janson, Romuald Lipko, Marcin Nierubiec, Janusz Piątkowski, Filip Siejka, Marek Sośnicki. Słowa do muzyki najczęściej pisze Marek Gaszyński, Ewa Rakowska, Marek Sośnicki, Daniel Wyszogrodzki, ale również Ryszard Kunce, Andrzej Mogielnicki, Bogusław Nowicki.

Na pytanie o największe artystyczne marzenie, Andrzej Cierniewski odpowiada: „chciałbym z moją twórczością dotrzeć do wszystkich”. Życzmy mu więc, aby najnowsza trzecia płyta przybliżyła spełnienie jego artystycznych marzeń.

Źródło: www.andrzejcierniewski.pl

Czytaj również

Copyright © 2002-2025 Highlander's Group