Symulator wózka podnośnikowego umożliwia użytkownikowi doświadczenie prowadzenia rzeczywistego wózka, dzięki temu, że można na nim zasymulować nawet najcięższe warunki robocze, pracę we mgle czy w deszczu. Ćwiczenia na symulatorze pomogą studentom lepiej zaznajomić się ze specyfiką pracy w magazynie w ramach przedmiotu gospodarka magazynowa i współczesne technologie magazynowe. Z kolei technologia rzeczywistości wirtualnej będzie służyła studentom podczas zajęć ze spedycji i transportu, gospodarki magazynowej, współczesnych technologii magazynowych. Jest to pierwszy etap inwestycji w nowe metody nauczania, w następnych – wałbrzyska PWSZ będzie nabywać kolejne aplikacje, dzięki którym zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany na innych przedmiotach na kierunku logistyka.
- Technologia odgrywa coraz większą rolę zarówno w naszym życiu osobistym, jak i zawodowym, zwłaszcza w miarę jak zagłębiamy się w czwartą rewolucję przemysłową – tłumaczy Piotr Sylwestrzak, zastępca dyrektora Instytutu Przyrodniczo-Technicznego PWSZ w Wałbrzychu. – Dzisiejsi studenci – czy też cyfrowe pokolenie – wychowali się w środowisku, w którym internet i technologia zostały szczelnie wplecione w tkankę ich życia. Mimo to, nie wszystkie instytucje edukacyjne ewoluowały wraz z upływem czasu, aby przyjąć cyfrowe praktyki nauczania, które mogą ułatwić studentom naukę. Ponieważ szkolnictwo wyższe odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu talentów jutra, zastosowanie technologii może pomóc uczelniom wyższym wyprzedzić krzywą, nie tylko wspierając nauczanie nauczycieli akademickich i promując kreatywne poszukiwania, ale także zwiększając możliwości uczenia się poprzez kontakt z zaawansowanymi technologiami, sprawiając, że uczenie się jest bardziej satysfakcjonujące i angażujące niż w przypadku pasywnej nauki w salach dydaktycznych.
Wałbrzyska uczelnia, dzięki zakupionym pomocom dydaktycznym konkurować może z najnowocześniejszymi ośrodkami akademickimi w kraju. Niewiele uczelni, bowiem, oferuje swoim studentom naukę zawodu na tak zaawansowanym sprzęcie. Inwestowanie w innowacyjność jest stałym kierunkiem rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu, która stara się sprostać wymaganiom, jakie stawia współczesny rynek pracy. Zakup nowego sprzętu do pracowni logistycznej możliwy był dzięki dotacji, którą uczelnia otrzymała w zeszłym roku z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na realizację przedsięwzięcia pod nazwą „Dydaktyczna inicjatywa doskonałości”.
Do 12 lutego 2020 r. trwa rekrutacja na studia II stopnia na kierunku logistyka (forma stacjonarna i niestacjonarna). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.pwsz.com.pl/dla-kandydata.