Celem konkursu od wielu lat jest propagowanie języka niemieckiego, poznawanie nowych miejsc obszaru niemieckojęzycznego i zachęcanie do ich odwiedzania, wzbogacanie języka i umiejętności językowych oraz wzajemne poznawanie się uczniów i nauczycieli wałbrzyskich szkół.
Oferta konkursu została bardzo pozytywnie przyjęta przez szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne, nie tylko z Wałbrzycha. Zaproszenie do konkursu przyjął Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy oraz Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie. W imprezie uczestniczyło 9 grup z różnych szkół.
Prezentacje przedstawione przez uczniów: multimedialne, makiety, plakaty, bądź występy artystyczne poparte opowiadaniem o wybranych miejscach w języku niemieckim, były na wysokim poziomie. Jury złożone z przedstawicieli Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego oraz nauczycieli języka niemieckiego wyłoniło zwycięzców.
Laureatami tej edycji konkursu zostali:
I miejsce : Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy
II miejsce : Gimnazjum Edukacji Europejskiej w Wałbrzychu
III miejsce : Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk"
Wyróżnienie w Konkursie otrzymało: Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Wałbrzychu.Nagrody dla uczestników ufundowała Rada Rodziców przy Zespole Szkół Techniczno-Budowlanych, firma Tauron oraz Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego.
Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia imprezy.