By wygrać podwójną wejściówkę wystarczyło odpowiedzieć na pytanie, które brzmiało: Czy rolę Wujaszka Wani odgrywa w tym spektaklu Włodzimierz Dyła?
Prawidłowa odpowiedź brzmi TAK. Szczęście uśmiechnęło się do Edwarda Janusza. Gratulujemy.
Reżyseria - Monika Strzępka
Choreografia - Milena Czarnik
Muzyka - Jan Suświłło
Scenografia – Dawid Załęski
Kostiumy - Ola Komarzeniec
Światła – Jacek Burban
Obsada:
Sonia - Aleksandra Cybulska / Agnieszka Kwietniewska
Niania - Sabina Tumidalska (gościnnie)
Wujaszek Wania – Włodzimierz Dyła (gościnnie)
Tielegin - Jerzy Gronowski (gościnnie)
Astrow - Piotr Tokarz / Bogusław Siwko (gościnnie)
Rzecz zaczyna się „after Czechow: Wujaszek Wania”. Jak wiadomo przysłowiowa czechowowska strzelba wystrzeliła w akcie czwartym. Sprawca wystrzału, dedykowanego prof. Sieriebriakowowi – Iwan Wojnicki (wujaszek Wania) spudłował… Dwa razy! Gdyby trafił, ta historia z diamentami nigdy by się nie wydarzyła. Ponieważ jednak nie trafił - można wręcz powiedzieć, że chybiając podarował nowe życie profesorowi. Nowe życie, które profesor wykorzystał do wprowadzania przemian na skalę ogólnoświatową, ogólnoeuropejską, ogólnokrajową i prywatną. Gdyby wujaszek trafił, to poszedłby do więzienia, a historia skończyłaby się na cmentarzu przy grobowcu profesora pogrzebanego wraz z nadziejami. Szczęśliwy jednak traf (nie-traf?) sprawił, że profesor bez uszczerbku opuścił dom własny swojej córki i mógł podjąć heroiczną działalność na niwie ekonomii, geologii i jubilerstwa. Szczęśliwy trafi (nie-traf?) sprawił, że dziś po osiemnastu latach - wraz z całą rodziną (i nie tylko!) profesora możemy oczekiwać jego przyjazdu ze stolicy do małego miasta.
W atmosferze radosnego podekscytowania oczekujemy więc na przyjazd wybitnego naukowca i serię wykładów o hodowli diamentów.