Sześcioro wrocławskich artystów: Marlena Promna, Piotr Saul, Luiza Zimerman, Michał Węgrzyn, Karolina Balcer oraz Katarzyna Tomaszewska zaprezentowało swoje prace na wystawie pt. „Depercepcje”. Na wystawę składają się m.in. obrazy, rysunki oraz obiekty świetlne.
- Bardzo się cieszymy, że możemy tę wystawę zorganizować w Wałbrzychu, w mieście gdzie te tradycje sztuki Wrocławia i Wałbrzycha bardzo się stykają. Pierwsze wystawy wrocławskich artystów odbywały się właśnie tutaj, w ramach wystaw związanych z ziemiami odzyskanymi. Także Wałbrzych jest takim szczególnym łącznikiem – powiedział Andrzej Mazur, kurator wystawy.
Najnowsza wystawa dotyczy prezentacji odmiennych form łączenia, wyrywania z kontekstów widzenia rzeczywistości. Artyści w swoich pracach starali się ubrać to wszystko w nową, stworzoną przez nich formę. Wystawa „Depercepcje” ma na celu pobudzenie odbiorcy do odkrycia w sobie nowych formy percepcji.
Po krótkich przemówieniach odbył się mały happening muzyczny. Na scenie pojawiła się Grupa Krzysztofa Skarbka oraz zespół Deperceptors.
Wystawa organizowana jest wspólnie z Wrocławskim Ośrodkiem Kultury i Sztuki. Jak wspomniał Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni jest to druga wspólna wystawa z OKiS we Wrocławiu. Wystawę „Depercepcje” można oglądać do 30 stycznia 2018 roku.