Spotkanie rozpoczęło się przy dźwiękach wiolonczeli i strofach poezji. Następnie organizatorzy przedstawili Edytę Mazurek jako artystkę tworzącą za pomocą gry kolorów, atmosferę do indywidualnego interpretowania obrazu.
Na prezentowanych obrazach częstym motywem jest anioł, z greckiego Angelos, czyli posłaniec. Anioły od wieków fascynowały teologów, mistyków i artystów. Próbowano je klasyfikować czy grupować, dowodem jest choćby "Hierarchia niebieska" Dionizego Aeropagity z V wieku naszej ery. Przez wieki debatowano, jak mają wyglądać i w jakich okolicznościach można je zobaczyć. Próbowano też znaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób latały? W każdym razie dla artystów musiały być widzialne od zawsze. Opisywali je w dziełach literackich, rzeźbili ich postacie i malowali. Do IV wieku malowano ich wizerunki bez skrzydeł, w średniowieczu nawet z sześcioma skrzydłami, a od renesansu z dwoma, jak twierdzą znawcy tematu, podobnymi do gęsich lub łabędzich.
Poza aniołami Edyta Mazurek maluje portrety, próbuje swych sił w akcie, zawsze i wszędzie eksperymentując ze światłem. W niektórych obrazach widać fascynację Salvadorem Dali.
W krótkiej rozmowie Edyta Mazurek przyznała, że anioły towarzyszyły jej zawsze i że są jakby częścią jej natury oraz, że na każdym obrazie stara się ukryć anioła. Artystka jest piękną, ale nad wyraz skromną kobietą. Z dużą ostrożnością mówi o swojej działalności artystycznej. Tworzy od niedawna, bardziej z potrzeby serca niż na pokaz.
Warto zajrzeć do Galerii "48" w WOK-u na Białym Kamieniu, aby samodzielnie ocenić malarstwo Edyty Mazurek, której życzymy wszelkiej pomyślności i sukcesów artystycznych.