Rewitalizacja położonej w pobliżu Publicznego Gimnazjum nr 6 i wałbrzyskiego hospicjum "Alejki Piaskowej" to pomysł dwóch osób: Michała Gnacego i Piotra Piątka. W ramach rewitalizacji powstała nie tylko nowa ścieżka dla pieszych, rowerzystów czy rolkarzy, ale również nowe oświetlenie, ławki, elementy małej architektury, pojawił się tam również sprzęt sportowy i sprzęt fitness.
Rewitalizacja alejki możliwa była dzięki środkom pochodzącym z III edycji Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego, w którym wśród projektów lokalnych dla dzielnicy Piaskowa Góra ten właśnie projekt zdobył największą ilość głosów. Zadnie nosiło nazwę „Rewitalizacja alejki między Hospicjum a Gimnazjum nr 6 łączącej ul. Główną i Piętnastolecia, nowym miejscem dla Ciebie i Twojej rodziny. Nowe ścieżki dla pieszych i rowerów, oświetlenie, sprzęt sportowy i fitness, plac zabaw, ławki. Każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego liczymy na Ciebie”.
- Chciałbym szczególnie podkreślić to, że jest to projekt z Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego dzielnicy Piaskowa Góra. Autorzy projektu wypełniają bardzo ważną część przestrzeni publicznej na Piaskowej Górze. To jest pierwsza tak porządnie zrobiona inwestycja w tej części dzielnicy po 30 a może 50 latach. Tu kiedyś była alejka - trochę gorsza, nie z takich materiałów, nie tak skonstruowana, bez placu zabaw - powiedział Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.
Wykonawcą robót budowlanych było Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usłgowo Handlowe „STEINBUDEX-JM” Jerzy Majorek ze Świdnicy, za dostawę i montaż urządzeń rekreacyjnych, zabawowcyh i sportowych odpowiadała: „Firma Müller Jelcz-Laskowice” Sp. z o.o. z Jelcza-Laskowic, projektantem Sławomir Sobusiak z Biura Realizacji Inwestycji z Jedliny -Zdroju a Inwestorem Zastępczym PUI INWEST-PROJEKT Sp. z o.o z Wałbrzycha. W ramach robót budowlanych nastąpiła wymiana nawierzchni w ciągach pieszych, wymiana lamp oświetleniowych wraz z kablem zasilającym, wykonanie placu zabaw z nawierzchnią poliuretanową, placu pod stół do ping ponga i stolika do gry w szachy plenerowe, wykonanie placyków pod urządzenia siłowni fitness, oraz nasadzenie drzewek i krzewów. Wzdłuż alejki pojawiło się 6 urządzeń fitness, zestaw zabawowy ze ściankami wspinaczkowymi, zjeżdżalnią i balkonem, karuzela, huśtawka, stół do tenisa, stół szachowy, 11 ławek z koszami na śmieci, 6 koszy na psie odchody i stojak na rowery. Koszt realizacji tego zadania wyniósł przeszło 560 000 złotych.