- Z badań wynika, że my, ubezpieczeni jesteśmy najliczniejszą, ale i najmniej świadomą swoich praw i obowiązków grupą klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W czasie Dni Ubezpieczonego chcemy pokazać, że kontakt osób, które nie pobierają w ZUS żadnego świadczenia, a perspektywa emerytury jest wciąż bardzo odległa jest mimo to przydatny, a do tego całkiem komfortowy – mówi Iwona Kowalska, rzecznik prasowy ZUS we Wrocławiu.
Motywem przewodnim podczas Dni Ubezpieczonego będzie konto ubezpieczonego w ZUS: miejsce, do którego wpływają nasze składki, gdzie są co roku waloryzowane i z którego kiedyś wypłacana będzie nasza emerytura.
Czy mój pracodawca odprowadza za mnie składki we właściwej wysokości? Czy nie ma jakiś zaległości? Jaki jest stan mojego subkonta w ZUS, na które wpływają dodatkowe środki po zmniejszeniu w ubiegłym roku części strumienia składki kierowanego do OFE? Na jak wysoką emeryturę mogę liczyć w przyszłości? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci w placówkach ZUS i w czasie dyżurów telefonicznych (szczegóły na www.zus.pl).
- Wszyscy nasi klienci-ubezpieczeni będą mieli okazję zapoznać się z bardzo przydatnym narzędziem do kontrolowania stanu konta w ZUS, jakim jest Platforma Usług Elektronicznych. Zachęcam wszystkich do zalogowania się na pue.zus.pl, złożenia wniosku o profil PUE. Podczas wizyty w ZUS w czasie Dni Ubezpieczonego będzie można taki profil zaufać i później już na bieżąco korzystać z dostępu do spersonalizowanego konta ubezpieczonego na PUE. Taką możliwość szybkiego i komfortowego kontaktu z ZUS wybrało już 22 tysiące Polaków – mówi Ewa Kosowska dyrektor Departamentu Ubezpieczeń i Składek w Centrali ZUS.