Już po raz trzynasty w Czarnym Borze odbył się konkurs na najpiękniejsze i największe palmy. Na pomysł zorganizowania tego konkursu wpadł ksiądz proboszcz Władysław Stępniak. Od wielu lat jest to jedna ze sztandarowych uroczystości gminy Czarny Bór. Biorą w niej udział już kolejne pokolenia. Naukę zdobienia palm w Czarnym Borze krzewi się już dzieciom w przedszkolu i szkole podstawowej. Prym wiedzie Anna Janik, która sama też bierze czynny udział w konkursie. W tym roku Pani Anna, wraz z córką Joanną, wygrała w kategorii na najwyższą palmę. Ponadto wójt Adam Górecki nagrodził Annę Janik za wielki wkład w krzewienie tradycji.
- Jestem wzruszony tym, co zobaczyłem w Czarnym Borze – mówi Adam Górecki. – Tradycja to bardzo ważny element naszego życia i cieszę się, że mieszkańcy gminy o tym pamiętają.
Przy ocenie najpiękniejszych palm, jurorzy brali pod uwagę samodzielność wykonania, staranność i pomysłowość.
W kategorii przedszkolaków i klas młodszych zwyciężyła palma wykonana przez klasy I-II SP w Czarnym Borze. Na drugim miejscu uplasowała się palma zrobiona przez Gminne Przedszkole Samorządowe „Melafirek”, a trzecia pozycja przypadła w udziale Podwórkowemu Kółku Różańcowemu z Grząd.
W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wygrali uczniowie klasy III c z Gimnazjum w Czarnym Borze. W pobitym polu pozostawili klasę I a z Gimnazjum w Czarnym Borze oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Czarnym Borze.
Wreszcie w kategorii dorosłych jurorom najbardziej spodobała się palma wykonana przez Irenę i Mieczysława Rusnarczyków. Drugą lokatę przyznano Stefanii Rusnarczyk, a trzecią Elżbiecie Preis i Zofii Mytych. Pozostali uczestnicy konkursy otrzymali dyplomy i słodycze.
- Czarnoborski konkurs palm jest znany na całym Dolnym Śląsku i wiele osób nam zazdrości tak wspaniałej uroczystości – mówi Jarosław Janik, jeden z organizatorów konkursu.
A organizatorami konkursu byli: Parafia w Czarnym Borze Urząd Gminy w Czarnym Borze, Centrum Kultury w Czarnym Borze oraz Stowarzyszenie Górali z Czarnego Boru.